Potisk

Zajistíme kvalitní potisk veškerých reklamních předmětů. Nabízíme více jak  10 druhů moderních technologií potisku, podle materiálu a tvaru předmětu, barevnosti grafiky, požadovaného vzhledu a velikosti.

 

CO2 Laser

Lasery CO2 jsou nejvhodnější pro značení organických materiálů jako je např. kůže, dřevo, sklo, gumu, většinu plastových materiálů, keramiku nebo tkaniny.

Gravírování laserem do kovu

Technologie vhodná ke značení reklamních předmětů z kovů a tvrzených plastů, jako jsou např. kovová pera, zapalovače, přívěsky, vizitkáře, hrnky, termosky, klíčenky, nože, ale i dřevěné dárkové krabičky. Barevnost laserem vygravírovaného motivu je ovlivněna materiálem pod povrchovou vrstvou předmětu. 

Pískování

Pískování je technologie, která umožňuje plastické vyznačení loga na předmět. Lze ji použít na sklo, kámen, kov, dřevo, akrylátové hmoty a mnoho dalších materiálů. Principem technologie je foukání písku na předmět přes speciální šablonu. Hloubka reliéfu je závislá na tvrdosti daného předmětu a době působení proudícího písku na dané místo. Je vhodné např. pro popis reklamních skleniček a lahví.

Ražba

Tato technologie umožňuje tisknout (razit) na materiály jako je kůže, koženka a papír. Pro realizaci potisku touto technologií je potřeba vyrobit mosaznou raznici ve tvaru motivu loga gravírováním. Raznice se po zaplacení stává majetkem zákazníka a může být kdykoli později použita znovu, neboť její životnost bývá téměř neomezená. Nejčastěji se ražba používá na peněženky, diáře a viněty. U tohoto způsobu ražby se používají mosazné raznice z důvodu lepší vodivosti tepla.

Rotační sítotisk

Tiskařská technologie vhodná pro potisk kulatých předmětů, jako jsou např. hrnky, sklenice, popelníky.Vhodné materiály pro potisk touto technologií: keramika, sklo, porcelán, kov, plasty.
Maximální velikost potisku je 150 x 80 mm a počet barev 6.

Sítotisk

Sítotisk je vysoce kvalitní způsob prezentace motivu nebo loga na textilním podkladě. Tato tiskařská technologie je vhodná k potisku větších reklamních předmětů, jako jsou např. deštníky, čepice,tašky, kalendáře apod. Barva se přenáší na předmět těrkou přes sítotiskovou šablonu. Vhodné materiály pro potisk touto technologií: bavlna,nylon, polyester, papír, sklo, kov, plasty. Tato metoda se používá také pro potisk triček.
Maximální velikost potisku je 450 x 350 mm a počet barev 6.

Sublimace

Sublimace je jedna z nejmodernějších technologií digitálního tisku zaručující fotokvalitu výsledného potisku. Metoda je využívána na potisk textilu (se složením obsahujícím min. 60% polyesteru), kovu, skla a plastu. Podkladový materiál musí být světlé barvy. Tisk motivu je zajištěn přenosem vytištěného vzoru na daný materiál za působení tepla. Výhodou je kvalita výsledného produktu a možnost přenesení motivu ve fotokvalitě. Tato metoda není náročná na objem výroby, a proto je výroba možná již od jednoho kusu za výhodnou cenu.Sublimace je termín znamenající přeměnu pevného skupenství na skupenství plynné, bez předchozího zkapalnění látky. Tiskne se prostřednictvím inkoustové tiskárny, sublimačnho inkoustu, sublimačního transferového papíru na světlý podklad. Prostřednictvím postupového lisu nebo vypalovací konvekční pece, je obraz tepelně přenesen na podklad. Tato technika zajišťuje výsledný tisk v perfektní foto kvalitě. Velkou výhodou sublimačního tisku je, že potiskovaný předmět nevyžaduje žádnou následnou úpravu a může být prodáván ještě "za tepla". Sublimace nevyžaduje výrobu filmů, ani žádnou náročnou přípravu jako sítotisk. U malonákladového tisku je výroba podstatně rychlejší a levnější!

Tamponový potisk

Touto technologií lze potisknout v podstatě všechny druhy materiálů plasty, dřevo i lakované, papír, kůže, koženka, kov, sklo, keramika. Technologie je vhodná zejména pro rozměrově menší předměty, jsou to např. kuličková pera, tužky,otvíráky, zapalovače, klíčenky,krabičky apod.

Barva se přenáší na předmět pomocí silikonového tamponu tiskové formy - klišé.
Maximální velikost potisku je průměr 45 mm a počet barev 5.

Transfer sítotisku

Tiskne se sítotiskem na přenosový papír v opačném pořadí než u přímého tisku na přírodní i umělé textilie . Po natištění se barvy pomocí teploty a tlaku na transferových lisech přenáší z přenosového papíru na potiskované materiály (čepice, deštníky, tašky a pod.). Výhodou této metody je vyšší denzita barev zvláště na tmavých odstínech textilií a větší přesnost jejich soutisku. Tato metoda se používá také pro potisk triček.

Výšivka

Touto technologií je možné vyšívat loga téměř na jakékoliv textilní výrobky (ručníky, tašky, čepice, trička, bundy atd.). Podmínkou je upnutí výrobku do speciálních vyšívacích rámečků. V závislosti na velikosti výšivky musí být logo jednoduché, aby bylo po vyšití čitelné. Před samotným vyšíváním je nutno vytvořit vyšívací program stroje pro dané logo, který se účtuje zvlášť. Již vytvořený program je pak použitelný i pro opakované zakázky, kdy se již znovu neúčtuje.